Domů / Aplikace / Technologické ohřevy / Vyhřívání potrubí, ventilů, nádrží a zásobníků

Novinky a aktuality

Nový termostat Raychem SENZ Wifi

Jedinečné termostaty Raychem SENZ Wifi umožňují snadné a přehledné ovládání domu z kteréhokoli místa.

Decentrální rekuperační jednotka AIR 70

Je dokonalým řešením, které spojuje všechny vlastnosti pro větrání a rekuperaci tepla do jednoho kompaktního celku.Všechny novinky >>>>

Vyhřívání potrubí, ventilů, nádrží a zásobníků

Systém ochrany před zamrzáním potrubí, který nabízíme, zajišťuje efektivní řešení tohoto problému. Samoregulační kabely Raychem jsou schopny udržovat teploty až do 150°C a vydrží pracovní teploty až 210°C

Ochrana proti zamrzání – Systém ochrany před zamrzáním potrubí, který nabízíme, zajišťuje efektivní řešení tohoto problému.

Nahřívání na provozní teploty – Při zahájení provoz nebo po odstávce technologického zařízení pracujícího s tuhnoucími hmotami nebo viskózními kapalinami je nutné před spuštěním zahřát (rozpustit) obsah potrubí, ventily apod. Topné kabely uložené podél potrubí a sepnuté určitý čas před spuštěním zařízení spolehlivě „roztopí“ ztuhlý obsah potrubí.

Udržování teploty – Všeobecně v průmyslu, při dopravě různých kapalin a hmot je z technologických důvodů důležité zachovat jejich určitou tekutost (viskozitu). K tomuto účelu vyhříváme potrubní rozvody topnými kabely na požadované teploty.

Ochrana proti kondenzaci – Na stěnách zásobníků a sil může docházet vlivem změny teplot nebo technologií daným procesem ke kondenzaci. To může způsobit např. ulpívání zpracovávaných hmot na stěnách nádob. Z tohoto důvodu vyhříváme exponované části nádob topnými kabely na patřičné hodnoty.

 

Řešení pro všechna použití a teploty

Samoregulační kabely Raychem jsou schopny udržovat teploty až do 150°C a vydrží pracovní teploty až 210°C. Pro další použití máme v naší nabídce:

Systém kabelů PI - Vnitřní a vnější izolace jsou zhotoveny z polymerů. Pomocí těchto kabelů vytvoříme mechanicky a chemicky odolné ohřevy až do 300°C.

Systém kabelů MI – Vnitřní izolace jsou zhotoveny z minerálních materiálů a vrchní plášť tvoří kov. Pomocí těchto kabelů vytvoříme vysoce mechanicky, chemicky a především teplotně odolné topné okruhy až do teplot 800°C.