Domů / Aplikace / Rekuperace vzduchu – řízené větrání

Novinky a aktuality

Nový termostat Raychem SENZ Wifi

Jedinečné termostaty Raychem SENZ Wifi umožňují snadné a přehledné ovládání domu z kteréhokoli místa.

Decentrální rekuperační jednotka AIR 70

Je dokonalým řešením, které spojuje všechny vlastnosti pro větrání a rekuperaci tepla do jednoho kompaktního celku.Všechny novinky >>>>

Rekuperace vzduchu – řízené větrání

Komfortní, úsporné a hygienické větrání – rekuperace vzduchu

rekuperace tepla a vzduchu

  • Řešení větrání a rekuperace vzduchu pro úsporné bydlení
  • Řízené větrání s rekuperací pro komfortní a zdravé bydlení
  • Řešení rekuperace tepla pro nízkoenergetické a pasivní domy

 

 

Nárůst cen energií vede ke stavbě domů s lepšími tepelně izolačními vlastnostmi a těsným venkovním pláštěm, který zamezuje jakémukoli průniku vzduchu do interiéru.

Správného hygienického a ekonomického větrání můžeme spolehlivě dosáhnout pouze nuceným a řízeným větráním – rekuperace tepla, kterým zamezíme zvyšování vlhkosti a především nadměrnému úniku tepla.

 

System větrání a rekuperace vzduchu od firmy ŠTORC TZB bezezbytku splňuje požadavky bydlení budoucnosti

Omezení vlhkosti

rekuperace tepla

Řízené větrání s rekuperací tepla zamezí zvýšené vlhkosti, která je i jednou z příčin kondenzace vody na oknech a tvorby plísně.

Srdcem rekuperační jednotky je tepelný výměník, který dokáže využít až 95% tepla z proudu odváděného vzduchu, což přináší podstatnou úsporu nákladů na energie spojené s vytápěním a větráním domu. U dnešních dobře zateplených staveb tvoří ztráta větráním až polovinu tepelných ztrát domu. Náš systém rekuperace je schopen tuto ztrátu zredukovat na minimum.

 

rekuperace tepla a vzduchuTichý a jednoduchý provoz

Technické parametry rekuperačních jednotek s velkou rezervou splňují platné předpisy i požadavky zákazníků. Nízká hladina hluku, minimální údržba a intuitivní ovládání představují tu správnou volbu pro zákazníka.

Zvýšení intimity prostředí omezením hluku z okolí. Tam, kde je potřeba, mohou zůstat okna zavřená a neproniká tak do místností žádný hluk z venčí.
 

Filtrace vzduchu

Námi používané rekuperační jednotky od firmy Brink Climate Systems jsou standardně vybaveny prachovými filtry. Systém větrání lze dále doplnit vyššími stupni filtrace, které odfiltrují např. pyly a zlepší tak život alergikům.

 

Regulace a nastavení

O aktuální intenzitě rekuperace – rekuperace tepla si uživatel může rozhodnout sám nastavením rekuperační jednotky a ovladače.

 


 

Nevíte si rady nebo máte zájem o spolupráci? Napište nám.

Vaše jméno (vyžadováno)

Váš email (vyžadováno)

Váš telefon

Vaše zpráva