Domů / Aplikace / Podlahové vytápění / Úsporný a rychlý topný systém

Novinky a aktuality

Nový termostat Raychem SENZ Wifi

Jedinečné termostaty Raychem SENZ Wifi umožňují snadné a přehledné ovládání domu z kteréhokoli místa.

Decentrální rekuperační jednotka AIR 70

Je dokonalým řešením, které spojuje všechny vlastnosti pro větrání a rekuperaci tepla do jednoho kompaktního celku.Všechny novinky >>>>

Úsporný a rychlý topný systém

Jedinečné samoregulační vytápění T2Red a Reflecta – maximum komfortu a bezpečí

Samoregulační podlahové vytápění Raychem využívá vlastnosti samoregulačního topného kabelu T2Red, který mění svůj výkon v závislosti na okolních tepelných podmínkách. To znamená, že v chladných místech, jako je např. okolí oken, vydává více tepla, a v teplých místech, jako např. pod nábytkem, je tomu naopak. Více topí tam, kde je podlaha více ochlazovaná a naopak.

Zvýšení výkonu
V zimních měsících, kdy chladný proudící vzduch podél oken ochlazuje podlahu, reaguje samoregulační kabel T2Red zvýšením topného výkonu.
 

Snížení výkonu
Ve slunných dnech, kdy slunce ohřívá podlahu, kabel automaticky sníží svůj výkon v místech, kam dopadají sluneční paprsky.

Zbytek místnosti je i nadále vytápěný tak, jak je nezbytné pro optimální pohodu a komfort.

Samoregulační podlahové vytápění ŠTORC

 

Bezpečnost a spolehlivost

Zamezuje přehřívání

Vysoká kvalita a dlouhá životnost

Nevyžaduje údržbu

Snadná instalace

Délku kabelu je možné jednoduše upravit, a pružně tak reagovat na měnící se podmínky v průběhu montáže – Jak na spojkování, podívejte se na instruktážním videu Spojkování samoregulačních kabelů T2Red

Topný kabel je možné instalovat přímo na existující podklad podlahy.

 

Flexibilní design interiéru

  • Díky samoregulačnímu efektu nehrozí nebezpečí přehřátí pod koberci, nábytkem atd. Hodí se pod jakoukoliv podlahovou krytinu – dlaždice, parkety, přírodní kámen, laminát, koberec.
  • Certifikovaná technologie pro použití topných kabelů Raychem jako vytápění pod dřevěné a laminátové podlahy (certifikáty viz oficiální stránky Tycothermal/Raychem)

 

Možnosti instalace

Samoregulační topný kabel pro elektrické topení T2Red_ŠTORC

 

Samoregulační kabel Raychem T2Red instalovaný v lité nebo betonové podlaze

Instalace obdobná jako u odporových topných kabelů. Na tepelnou izolaci opatřenou oddělovací fólií se položí a fixuje topný kabel v roztečích projektovaného výkonu… více

 

 

Systémová deska pro podlahové vytápění T2Reflecta_Raychem

 

Systémové desky T2Reflecta a samoregulační kabel T2Red

Toto spojení lze použít jak pro suchý způsob instalace, tak i do lepidla pod dlažbu… více

 

 

 

Odzkoušený a funkční topný systém

V současnosti samoregulační vytápění Raychem funguje v celé řadě domů instalovaných firmou ŠTORC nebo jejími odběrateli. Samoregulační vytápění Raychem je použito někde jako jediný topný systém v domě, jinde je instalováno ve vybraných místnostech s dřevěnou podlahou a ve zbývajících místnostech s dlažbou jsou použity odporové topné kabely T2Blue.

Naši kolegové ze Švédska a Německa instalují tento kabel již 20 let a zkušenosti s jeho provozem, ale i testy ukazují, že se jedná o topný systém s plnohodnotnou životností jako u jiných podlahových systémů.

Samoregulační podlahové vytápění je vhodným komfortním a úsporným topným systém do nízkoenergetických a pasivních staveb.

Nahoru