Domů / Aplikace / Ostatní vytápění / Teplovzdušné vytápění

Novinky a aktuality

Nový termostat Raychem SENZ Wifi

Jedinečné termostaty Raychem SENZ Wifi umožňují snadné a přehledné ovládání domu z kteréhokoli místa.

Decentrální rekuperační jednotka AIR 70

Je dokonalým řešením, které spojuje všechny vlastnosti pro větrání a rekuperaci tepla do jednoho kompaktního celku.Všechny novinky >>>>

Teplovzdušné vytápění

Teplovzdušná vytápění s jednotkou ELAN od Brink Climate Systems

U jednotky ELAN byla věnována zvláštní pozornost nejnižší možné spotřebě energie. Toho je dosaženo různými elektronickými řídícími systémy a elektronicky ovládaným ventilátorem systému na stejnosměrný proud.

Jednotka je vybavena teplovodním výměníkem, který zajistí optimální přenos tepla z topné vody do vzduchu. Teplou vodu můžeme připravit například v elektrokotli, integrovaném zásobníku se solárním ohřevem, tepelném čerpadle apod.

 

Pomalu cirkulující vzduch přinese rychle do obydlí teplotu podle přání a nepřetržité provětrávání zlepší vnitřní prostředí.

 

Centrální větrání se zpětným získávání tepla

Větrací jednotka ELAN je doplněna větrací rekuperační jednotkou RENOVENT a tvoří tak jeden společný celek zajišťující teplovzdušné vytápění s rekuperací.

  

 

 

 

 

Nízká spotřeba energie

Obě zařízení jsou vybavena stejnosměrnými a plynule řízenými ventilátory, které jsou účinné v celém svém rozsahu otáček při minimální spotřebě energie.

Větrací jednotka RENOVENT je vybavena lehce udržovatelným výměníkem, který získává teplo z odpadního odváděného vzduchu s účinností až 95% (měřeno podle NEN 5138).