Domů / Aplikace / Ochrana proti zamrzání / Ochrana okapových žlabů

Novinky a aktuality

Nový termostat Raychem SENZ Wifi

Jedinečné termostaty Raychem SENZ Wifi umožňují snadné a přehledné ovládání domu z kteréhokoli místa.

Decentrální rekuperační jednotka AIR 70

Je dokonalým řešením, které spojuje všechny vlastnosti pro větrání a rekuperaci tepla do jednoho kompaktního celku.Všechny novinky >>>>

Ochrana okapových žlabů

Hromadící se sníh a led může poškodit střechy a okapy. Tvoření rampouchů může ohrozit kolemjdoucí i vozidla, okapy se pod tíhou rampouchů ohýbají a mohou prasknout, zatékající voda do objektu poškozuje konstrukce a znehodnocuje tepelné izolace.

Náš nabízený systém ochrany okapů, rozpouštění sněhu a ledu udržuje průchodnost okapových žlabů a svodů, a zajišťuje tak bezpečné odvádění roztátého sněhu a ledu z povrchu střechy.

 

 

V naší nabídce nalezneta tato řešení ochrany okapových žlabů

 

Systém odporových topných kabelů – Skládá se z odporových topných kabelů, široké řady kotevní techniky a automatické regulace. Použité topné kabely jsou odolné UV záření a jsou určeny pro venkovní instalace.

 

 

Systém samoregulační topné kabely FroStop - Komplexní samoregulační systém s elektrickým topným kabelem FroStop Black (28 W/m ve sněhu/ledu, 18 W/m na vzduchu při 5°C) představuje v zimních podmínkách spolehlivou ochranu před poškozením ledem a sněhem.  … více
 

Spočítejte si finanční výhodnost samoregulačních topných kabelů pro ochranu okapových žlabů

 

Regulace ochrany okapových žlabů

Pro včasné a správné zajištění fungování systému ochrany okapových žlabů je doporučováno použít regulaci. Díky správně zvolené regulaci dochází k dalšímu zvýšení úspor.

Velmi krétké a z bezpečnostního hlediska méně důležité úseky můžeme nechat na obsluze uživatele ON/OFF (!!! zde ale může dojít k pozdnímu sepnutí ochranného systému).

 

 

  • Pro malé instalace je vhodný nástěnný teplotní intervalový termostat HTS-D nebo termostat do rozvaděče HARD-TSTAT.
  • Větší instalace by měly být vybaveny automatickou regulací (teplota/vlhkost) EMDR-10. Ochranný systém je v provozu pak pouze tehdy, kdy je potřeba => až 80% úspory energie.